Mısır’daki AVM Türk şirketine emanet


Mısır Kahire’nin en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Sun City Mall ’ün yönetimi ve yeniden yapılandırma çalışmaları Kurun Danışmanlık’a emanet edildi.

Kahire’nin Heliopolis bölgesinde yer alan Sun City Mall 185 bin metrekare büyüklüğünde ve Kahire Uluslararası Havalimanına yakın bir konumda yer alıyor. Heliopolis Bölgesi, Belçikalı bir mimar tarafından inşa edilen, orta üst gelir seviyesine sahip Mısırlıların ve üst sınıf insanların yaşadığı, Mısır’ın eski bir yerleşim bölgesi konumunda.

Bin 500 araçlık otopark kapasitesi bulunan AVM’de gıda marketi olarak 5 bin metrekarelik büyüklüğünde Carrefour hizmet veriyor. Sun City Mall aynı zamanda, Orta Doğu’nun en büyük sinema kompleksine ev sahipliği yapıyor. Sun City Cineplex Sineması 7 bin 500 metrekare alan üzerinde 12 salonda, en son gişe rekorları kıran sürümleri gösterilen ve 3D gösterimler gibi en son sinema teknolojisini sunan 12 perdeye sahip bulunuyor.

3 bin metrekarelik büyüklüğündeki Fun Kingdom ise çocukların ve gençlerin en popüler eğlence merkezi olarak faaliyet gösteriyor. Sun City Mall’de ayrıca ulusal ve uluslararası pek çok moda markası, yiyecek ve içecek alanları ile keyifli lokanta ve kafeteryalar faaliyet gösteriyor.

Türk markalarına öncelik
Kurun Danışmanlık Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kurun, geçen hafta yapılan anlaşma çerçevesinde kilit yönetim kadrosunun, Türkiye’nin tecrübeli yöneticilerinden oluşturulacağını ifade etti. Kurun, “Tarihi ve geleneksel olarak derin ilişkilerimiz bulunan Mısır’ın güçlü pazarı, perakende sektörümüz açısından da oldukça önemli. Uluslararası platformda ülkemizi başarı ile temsil eden markalarımıza da Sun City Mall’de öncelikli olarak yer açmaya çalışacağız” diye konuştu.