Mardian Mall AVM, marka karmasını güçlendiriyor


Pandemi döneminde yüzde 90 doluluk oranıyla açılan Mardian Mall AVM çatısına son olarak Starbucks ve Ayakkabı Dünyası da eklendi. Kiralama ve yönetim çalışmalarını yürüten Kurun AVM Danışmanlık yetkilileri, Mardian Mall’ün marka karmasını güçlendirdiğini belirterek AVM’nin yıllık 10 milyon ziyaretçiyi ağırlamasını beklediklerini dile getirdi.

Kiralama ve yönetim çalışmaları Kurun AVM Danışmanlık tarafından yürütülen Mardian Mall, marka karmasını genişletmeye devam ediyor. Pandemi döneminde yüzde 90 doluluk oranıyla açılan Mardian Mall AVM çatısına son olarak Starbucks ve Ayakkabi Dünyası da eklendi.
Sinanoğlu, Dekinsan, Keleşoğlu, Kayasan ve Özgürsan yatırım ortaklığıyla Mardin’de hayata geçirilen Mardian Mall AVM, açıldığı 19 Eylül’den bu yana yaklaşık 500 bin kişiyi ağırladı.

Kurun AVM Danışmanlık yetkilileri, Mardin’in alışveriş ve sosyal hayatına yepyeni bir soluk getiren Mardian Mall’ün pandemi döneminde bile yüzde 90 doluluk oranına ulaştığına dikkat çekti. Balcı, AVM’nin pek çok dünya markasını ilk kez Mardinlilerle buluştuğunu söyleyerek son olarak Starbucks’un da ziyaretçilere kapısını açtığını belirtti.

Mardian Mall, 19 Eylül Cumartesi günü pandemi koşullarında düzenlenen törenle Mardinlilere kapılarını açmıştı.

Ulusal ve uluslararası markalar Mardian Mall AVM’de
70 bin metrekare inşaat alanı bulunan projede alışveriş merkezine 50 bin metrekare alan ayrılmış olup, 30 bin metrekare kiralanabilir alan, bin 500 araç kapasiteli otopark ve 6 sinema salonu bulunuyor.

Mardian Mall, Hipermarket alanıyla CarrefourSa, sinema alanıyla Cinema Pink’in yanı sıra İpekyol, LC Waikiki, De Facto, FLO, Atasun Optik, Avva, Ayakkabı Dünyası, B&G Store, English Home, Yves Rocher, Starbucks, Mavi, Penti, LCW Steps, Kemal Tanca, Instreet, LTB, Loft, Levis, Lee Cooper, Lee, Jack Jones, Hakke, Centone, Cazador, Bisse, Flormar, Paulmark, Optik Dünyası, Multibrand, Mad Parfüm, Tansaş Plus, Kaya Saat, Solin Aksesuar, Armine, D&R,Big Mamma’s, Yaşarbey Kuruyemiş, Bayderman Lokman Hekim, Baydar Bijuteri, Türk Telekom, Toru Toys, Tırtıl, Rubina Cep City, Romeron Parfüm, Moda Mod Terzi ve Kuru Temizleme, Çikolata Şelalesi, Çiğköftem, Bowlingo, WD Çiçekçilik, Lokman Kuyumculuk, Big Yellow Taxi, Waffle, Burger King, Usta Pideci, Usta Dönerci, Tobayes Caffe, Tifiland, Tavada Tavuk, Sbarro, Popeyes, Pasaport Pizza, Otantik Kumpir, Mardin Yöresel Ev Yemekleri, London Cafe, Haribo, Dara Ocakbaşı, Çatlak Profesör, Bey Dondurmacı, Bereket Döner, Atomix, Alibey Tantuni hizmet veriyor

Mısır’daki AVM Türk şirketine emanet


Mısır Kahire’nin en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Sun City Mall ’ün yönetimi ve yeniden yapılandırma çalışmaları Kurun Danışmanlık’a emanet edildi.

Kahire’nin Heliopolis bölgesinde yer alan Sun City Mall 185 bin metrekare büyüklüğünde ve Kahire Uluslararası Havalimanına yakın bir konumda yer alıyor. Heliopolis Bölgesi, Belçikalı bir mimar tarafından inşa edilen, orta üst gelir seviyesine sahip Mısırlıların ve üst sınıf insanların yaşadığı, Mısır’ın eski bir yerleşim bölgesi konumunda.

Bin 500 araçlık otopark kapasitesi bulunan AVM’de gıda marketi olarak 5 bin metrekarelik büyüklüğünde Carrefour hizmet veriyor. Sun City Mall aynı zamanda, Orta Doğu’nun en büyük sinema kompleksine ev sahipliği yapıyor. Sun City Cineplex Sineması 7 bin 500 metrekare alan üzerinde 12 salonda, en son gişe rekorları kıran sürümleri gösterilen ve 3D gösterimler gibi en son sinema teknolojisini sunan 12 perdeye sahip bulunuyor.

3 bin metrekarelik büyüklüğündeki Fun Kingdom ise çocukların ve gençlerin en popüler eğlence merkezi olarak faaliyet gösteriyor. Sun City Mall’de ayrıca ulusal ve uluslararası pek çok moda markası, yiyecek ve içecek alanları ile keyifli lokanta ve kafeteryalar faaliyet gösteriyor.

Türk markalarına öncelik
Kurun Danışmanlık Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kurun, geçen hafta yapılan anlaşma çerçevesinde kilit yönetim kadrosunun, Türkiye’nin tecrübeli yöneticilerinden oluşturulacağını ifade etti. Kurun, “Tarihi ve geleneksel olarak derin ilişkilerimiz bulunan Mısır’ın güçlü pazarı, perakende sektörümüz açısından da oldukça önemli. Uluslararası platformda ülkemizi başarı ile temsil eden markalarımıza da Sun City Mall’de öncelikli olarak yer açmaya çalışacağız” diye konuştu.