Kurun’dan haberler…


Silver Collesium Avm’ye yoğun talep


Gümüş İnşaat tarafından Çorlu’da hayata geçirilen Silver Collesium AVM, güçlü markalarla buluşarak yüzde 90 doluluğa ulaştı. Perakende markalarından yoğun ilgi gören Silver Collesium AVM, bu yılın son çeyreğinde kapılarını açacak. Konsept planlama ve kiralama hizmetleri Kurun AVM Danışmanlık tarafından yürütülen Çorlu’nun en dinamik gelişim bölgesi Önerler’de inşaasına devam edilen proje, 12 bin metrekarelik alana sahip.

Mardian Mall AVM, marka karmasını güçlendiriyor


Pandemi döneminde yüzde 90 doluluk oranıyla açılan Mardian Mall AVM çatısına son olarak Starbucks ve Ayakkabı Dünyası da eklendi. Kiralama ve yönetim çalışmalarını yürüten Kurun AVM Danışmanlık yetkilileri, Mardian Mall’ün marka karmasını güçlendirdiğini belirterek AVM’nin yıllık 10 milyon ziyaretçiyi ağırlamasını beklediklerini dile getirdi.

Kiralama ve yönetim çalışmaları Kurun AVM Danışmanlık tarafından yürütülen Mardian Mall, marka karmasını genişletmeye devam ediyor. Pandemi döneminde yüzde 90 doluluk oranıyla açılan Mardian Mall AVM çatısına son olarak Starbucks ve Ayakkabi Dünyası da eklendi.
Sinanoğlu, Dekinsan, Keleşoğlu, Kayasan ve Özgürsan yatırım ortaklığıyla Mardin’de hayata geçirilen Mardian Mall AVM, açıldığı 19 Eylül’den bu yana yaklaşık 500 bin kişiyi ağırladı.

Kurun AVM Danışmanlık yetkilileri, Mardin’in alışveriş ve sosyal hayatına yepyeni bir soluk getiren Mardian Mall’ün pandemi döneminde bile yüzde 90 doluluk oranına ulaştığına dikkat çekti. Balcı, AVM’nin pek çok dünya markasını ilk kez Mardinlilerle buluştuğunu söyleyerek son olarak Starbucks’un da ziyaretçilere kapısını açtığını belirtti.

Mardian Mall, 19 Eylül Cumartesi günü pandemi koşullarında düzenlenen törenle Mardinlilere kapılarını açmıştı.

Ulusal ve uluslararası markalar Mardian Mall AVM’de
70 bin metrekare inşaat alanı bulunan projede alışveriş merkezine 50 bin metrekare alan ayrılmış olup, 30 bin metrekare kiralanabilir alan, bin 500 araç kapasiteli otopark ve 6 sinema salonu bulunuyor.

Mardian Mall, Hipermarket alanıyla CarrefourSa, sinema alanıyla Cinema Pink’in yanı sıra İpekyol, LC Waikiki, De Facto, FLO, Atasun Optik, Avva, Ayakkabı Dünyası, B&G Store, English Home, Yves Rocher, Starbucks, Mavi, Penti, LCW Steps, Kemal Tanca, Instreet, LTB, Loft, Levis, Lee Cooper, Lee, Jack Jones, Hakke, Centone, Cazador, Bisse, Flormar, Paulmark, Optik Dünyası, Multibrand, Mad Parfüm, Tansaş Plus, Kaya Saat, Solin Aksesuar, Armine, D&R,Big Mamma’s, Yaşarbey Kuruyemiş, Bayderman Lokman Hekim, Baydar Bijuteri, Türk Telekom, Toru Toys, Tırtıl, Rubina Cep City, Romeron Parfüm, Moda Mod Terzi ve Kuru Temizleme, Çikolata Şelalesi, Çiğköftem, Bowlingo, WD Çiçekçilik, Lokman Kuyumculuk, Big Yellow Taxi, Waffle, Burger King, Usta Pideci, Usta Dönerci, Tobayes Caffe, Tifiland, Tavada Tavuk, Sbarro, Popeyes, Pasaport Pizza, Otantik Kumpir, Mardin Yöresel Ev Yemekleri, London Cafe, Haribo, Dara Ocakbaşı, Çatlak Profesör, Bey Dondurmacı, Bereket Döner, Atomix, Alibey Tantuni hizmet veriyor

Mısır’daki AVM Türk şirketine emanet


Mısır Kahire’nin en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Sun City Mall ’ün yönetimi ve yeniden yapılandırma çalışmaları Kurun Danışmanlık’a emanet edildi.

Kahire’nin Heliopolis bölgesinde yer alan Sun City Mall 185 bin metrekare büyüklüğünde ve Kahire Uluslararası Havalimanına yakın bir konumda yer alıyor. Heliopolis Bölgesi, Belçikalı bir mimar tarafından inşa edilen, orta üst gelir seviyesine sahip Mısırlıların ve üst sınıf insanların yaşadığı, Mısır’ın eski bir yerleşim bölgesi konumunda.

Bin 500 araçlık otopark kapasitesi bulunan AVM’de gıda marketi olarak 5 bin metrekarelik büyüklüğünde Carrefour hizmet veriyor. Sun City Mall aynı zamanda, Orta Doğu’nun en büyük sinema kompleksine ev sahipliği yapıyor. Sun City Cineplex Sineması 7 bin 500 metrekare alan üzerinde 12 salonda, en son gişe rekorları kıran sürümleri gösterilen ve 3D gösterimler gibi en son sinema teknolojisini sunan 12 perdeye sahip bulunuyor.

3 bin metrekarelik büyüklüğündeki Fun Kingdom ise çocukların ve gençlerin en popüler eğlence merkezi olarak faaliyet gösteriyor. Sun City Mall’de ayrıca ulusal ve uluslararası pek çok moda markası, yiyecek ve içecek alanları ile keyifli lokanta ve kafeteryalar faaliyet gösteriyor.

Türk markalarına öncelik
Kurun Danışmanlık Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kurun, geçen hafta yapılan anlaşma çerçevesinde kilit yönetim kadrosunun, Türkiye’nin tecrübeli yöneticilerinden oluşturulacağını ifade etti. Kurun, “Tarihi ve geleneksel olarak derin ilişkilerimiz bulunan Mısır’ın güçlü pazarı, perakende sektörümüz açısından da oldukça önemli. Uluslararası platformda ülkemizi başarı ile temsil eden markalarımıza da Sun City Mall’de öncelikli olarak yer açmaya çalışacağız” diye konuştu.

Nazilli Inci Çarşı Eylulde Kapılarını Açıyor


Nazilli Belediyesi ve Yeni Yapı ortaklığı ile hayata geçirilen İnci Çarşı, Eylül’de kapılarını açmaya hazırlanıyor. Konsept geliştirme, kiralama ve yönetim danışmanlığı çalışmaları Kurun AVM Danışmanlık tarafından yürütülen İnci Çarşı, bölgenin yeni buluşma merkezi olmayı hedefliyor.

Nazilli ve bölgesinin alışveriş, sosyal ve kültürel ihtiyaçlarına cevap verecek olan İnci Çarşı, Eylül ayında ziyaretçileriyle buluşacak. Nazilli Belediyesi ve Yeni Yapı ortaklığıyla bölgeye kazandırılan İnci Çarşı, ilçe merkezinde iki bloktan oluşan 108 konutluk beş yıldızlı otel konforuna sahip İnci Yaşam ile bölgeye değer katacak.

Nazilli’nin stratejik konumu, tarım ve sanayi alanındaki son dönem atılımları ile gözde bir kent haline gelmesi, inşaat alanındaki yatırımları da artırdı. Aydın ilinin en büyük nüfusa sahip olan 2. ilçesi olan Nazilli, İnci Çarşı ile bölgenin yeni buluşma yeri olacak.

Geniş ve ferah mimari


Konsept geliştirme, kiralama ve yönetim danışmanlığı Kurun AVM Danışmanlık tarafından yürütülen İnci Çarşı, 46 bin metrekarelik alan üzerine kurulu, iki kat üzerinde 7 bin 500 metrekare kiralanabilir alana sahip. Ulusal ve uluslararası markalara ev sahipliği yapacak olan İnci Çarşı, her damak zevkine hitap eden lezzet seçenekleri, keyifli sohbetlere ev sahipliği yapacak kafeleri ve eğlenceli etkinlikleri ile hizmet verecek. Geniş ve ferah mimari yapısıyla dikkat çeken proje, KG Mimarlık – Kurtul Erkmen tarafından tasarlandı.

Doğubayazıt AVM, törenle hizmete girdi


Doğubayazıt AVM’nin proje geliştirme, yatırım – kiralama danışmanlığı ve yönetim hizmetlerini üstlenen Kurun Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kurun, alışveriş merkezinin bölgeye kazandırılmasından dola yı mutlu olduklarını dile getirdi. Doğubayazıt AVM’nin Ağrı ve ilçenin yanı sıra İran’ın Tebriz, Hoy ve Merend sehirlerini iceren bölgesinin  de etki alanı içinde olduğunu vurgulayan Kurun, bu etki alanının alışveriş merkezi literatüründe çok önemli olduğuna dikkat çekti. Potansiyel, sosyo-ekonomik seviye, satın alma gücünün ve halkın ihtiyaçlarının göz önünde bulundurularak AVM’nin bölgeye kazandırıldığını belirten Kurun, sözlerini şöyle sürdürdü:

		
		

“AVM’yi planlarken etki alanındaki nüfus yapısına uygun marka karması oluşturuldu, arsayı belediye, hisse paylaşım modeliyle yatırıma tahsis etmişti. Bu bölgeye uygun markaların yer alması ve ana firmaların ilk defa bizzat kendilerinin bu bölgede mağazalarını açması çok etkili oldu. Bu hem bölgeye olan güvenin göstergesi hem de AVM’nin en önemli artılarından biri. Doğubayazıt AVM’de bulunan markalar Migros, Tekzen Yapı Market, LC Waikiki, Colins başta olmak üzere Kemal Tanca, Burger King, Tavada Tavuk, Tantuni, Usta Dönerci, Gratis ve Watsons da mağaza açtı. Ayrıca Tekbir Giyim, Ayakkabı Dünyası, Penti, Little Big, Kahveland, Osmanlı Kahvesi, Big Yellow Taxi ve Sinema Salonları pek çok marka ile de yeni anlaşmalar imzalandı. Şu an yaklaşık yüzde 70 doluluk oranıyla açılışımızı gerçekleştirdik.”


BITLIS TICARET MERKEZI ANA KONSEPTI TAMAMLANDI


Bölgesel bir alışveriş ve Eğlence Merkezi olarak planlanan Bitlis Ticaret Merkezinin renovasyon ve konsept Geliştirme çalışmaları tamamlandı

Yaklaşık  olarak 30.000 m2 kiralanabilir alana sahip olan Bitlis Ticaret Merkezi, bölgedeki  aileler, gençler ve çocukların yanı sıra turistler için de önemli bir cazibe merkezi olarak planlanıyor.

Öncelikle Ipekyolunun önemli bir geçiş noktasında yüzlerce yıllık  tecrübeye  sahip olan Bitlis esnafları için geliştirilen proje ile ziyaretçiler çağdaş ve hijyenik koşullarda hizmet alabilecekler.

Bitlis Ticaret Merkezindeki çalışmalarımız hakkında Bitlis Valimizi bilgilendirdik.


Bitlis Dere Üstü ıslah projesi kapsamında geliştirilen  Bitlis Ticaret Merkezinin konsept geliştirme ve renovasyon analizleri hakkında ilgili birimler ile toplantı  öncesinde sahada tespit ve analizler yapıldı.