Blog ; KURUN’dan Haberler, Yorumlar, Analizler …


Doğubayazıt AVM, törenle hizmete girdi


Doğubayazıt AVM’nin proje geliştirme, yatırım – kiralama danışmanlığı ve yönetim hizmetlerini üstlenen Kurun Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kurun, alışveriş merkezinin bölgeye kazandırılmasından dola yı mutlu olduklarını dile getirdi. Doğubayazıt AVM’nin Ağrı ve ilçenin yanı sıra İran’ın Tebriz, Hoy ve Merend sehirlerini iceren bölgesinin  de etki alanı içinde olduğunu vurgulayan Kurun, bu etki alanının alışveriş merkezi literatüründe çok önemli olduğuna dikkat çekti. Potansiyel, sosyo-ekonomik seviye, satın alma gücünün ve halkın ihtiyaçlarının göz önünde bulundurularak AVM’nin bölgeye kazandırıldığını belirten Kurun, sözlerini şöyle sürdürdü:

		
		

“AVM’yi planlarken etki alanındaki nüfus yapısına uygun marka karması oluşturuldu, arsayı belediye, hisse paylaşım modeliyle yatırıma tahsis etmişti. Bu bölgeye uygun markaların yer alması ve ana firmaların ilk defa bizzat kendilerinin bu bölgede mağazalarını açması çok etkili oldu. Bu hem bölgeye olan güvenin göstergesi hem de AVM’nin en önemli artılarından biri. Doğubayazıt AVM’de bulunan markalar Migros, Tekzen Yapı Market, LC Waikiki, Colins başta olmak üzere Kemal Tanca, Burger King, Usta Dönerci, Gratis ve Watsons da mağaza açtı. Ayrıca Tekbir Giyim, Beymen, Altınyıldız Classics, Ayakkabı Dünyası, Penti, Little   Big ve pek çok marka ile de yeni anlaşmalar imzalandı. Şu an yaklaşık yüzde 70 doluluk oranıyla açılışımızı gerçekleştirdik, birkaç ay içinde yüzde 90 doluluk oranına ulaşmış olacağız.”


‘Doğru projelerin geliştirilmesine destek veriyoruz’


RÖPORTAJ; AVM DERGİ   (13.10.2017)

Kurun Danışmanlık, yurt dışı projelerinin yanı sıra Türkiye’de 7 AVM projesini üstlenmiş durumda. Kurun AVM Danışmanlık Yönetici Ortağı ve İş Geliştirme Direktörü Seda Balcı, “Rasyonel ve bilimsel yaklaşımlardan hiçbir şekilde taviz vermiyoruz. Bilgiyi tecrübelerimizle yorumlayıp doğru projelerin geliştirilmesine destek veriyoruz” diyor. Tecrübelerini Avrupa’da da paylaşmak için Kurun Europe’u hayata geçirdiklerini belirten Balcı, Orta ve Doğu Avrupa’da mağazalaşma imkanlarını geliştirmek üzere hizmetlerini geliştirdiklerini dile getiriyor. Hatay, Ağrı Doğubayazıt, Burdur, Mardin, Manisa Turgutlu, Lüleburgaz ve Bitlis Merkez projeleri üzerinde çalıştıklarını söyleyen Balcı, “Anadolu’ya baktığımızda Doğu Anadolu ile Kuzey ve Güney Doğu Anadolu bölgelerinde fırsatlar devam ediyor. Bu bölgelerdeki pazar henüz doygunluğa ulaşmadı” diye konuştu.  Kurun AVM Danışmanlık Yönetici Ortağı ve İş Geliştirme Direktörü Seda Balcı ‘fayda’yı maksimize edecek yaklaşımlarını anlatıyor.

 

Kurun Danışmanlık, yurt dışı projelerinin yanı sıra Türkiye’de 7 AVM projesini üstlenmiş durumda. Kurun AVM Danışmanlık Yönetici Ortağı ve İş Geliştirme Direktörü Seda Balcı, “Rasyonel ve bilimsel yaklaşımlardan hiçbir şekilde taviz vermiyoruz. Bilgiyi tecrübelerimizle yorumlayıp doğru projelerin geliştirilmesine destek veriyoruz” diyor. Tecrübelerini Avrupa’da da paylaşmak için Kurun Europe’u hayata geçirdiklerini belirten Balcı, Orta ve Doğu Avrupa’da mağazalaşma imkanlarını geliştirmek üzere hizmetlerini geliştirdiklerini dile getiriyor. Hatay, Ağrı Doğubayazıt, Burdur, Mardin, Manisa Turgutlu, Lüleburgaz ve Bitlis Merkez projeleri üzerinde çalıştıklarını söyleyen Balcı, “Anadolu’ya baktığımızda Doğu Anadolu ile Kuzey ve Güney Doğu Anadolu bölgelerinde fırsatlar devam ediyor. Bu bölgelerdeki pazar henüz doygunluğa ulaşmadı” diye konuştu.  Kurun AVM Danışmanlık Yönetici Ortağı ve İş Geliştirme Direktörü Seda Balcı ‘fayda’yı maksimize edecek yaklaşımlarını anlatıyor.

 

Kurun AVM Danışmanlık’ın projeleri hakkında bilgi alabilir miyiz, şu anda hangi projeler üzerinde çalışıyorsunuz?

Yurt dışında çalışmalarımızın devam ettiği Kazakistan, Ukrayna ve Doğu Avrupa projelerimizin yanı sıra yurt içinde Hatay, Ağrı Doğubayazıt, Burdur, Mardin, Manisa Turgutlu, Lüleburgaz ve Bitlis Merkez projelerimizin üzerinde çalışmalarımız devam ediyor

 

Ağrı Doğubayazıt AVM projesi hakkında bilgi alabilir miyiz?

Ağrı Doğubayazıt AVM projesi, Ağrı’nın ilk alışveriş merkezi olarak hizmet verecek. Projeyi geliştirmeden önce yaptığımız pazar araştırmaları ve fizibilite çalışmaları ile ana perakende firmaları ile yapılan görüşmelerde önceliğin ve ana potansiyelin, Ağrı merkezden daha çok Doğubayazıt İlçesinde olduğunu bize gösterdi. Gerek nüfusu gerekse sosyo – ekonomik seviyesi ile bölgenin yüzlerce yıldır gözbebeği ve ticari merkezi olarak konumlanan Doğubayazıt, bu yatırım sayesinde ticaretin ve sosyal hayatın da önemli bir merkezi olarak değerini daha da artıracak. İran ile sınır kapısı bulunan Doğubayazıt aynı zamanda İranlıların ve uluslararası ticaretin de dünyaya açılan bir kapısı özelliğini sürdürüyor. Doğubayazıt AVM projesi, toplam 28 bin metrekarelik inşaat alanına sahip. 10 bin metrekarelik kiralanabilir alanı ve 3 bin 500 metrekarelik kapalı otoparkı bulunacak Doğubayazıt AVM’nin Kasım 2017’de açılmasını planlıyoruz.

 

Mardin’de de konut projeli bir AVM projesini de üstleniyorsunuz, proje ne durumda, açılış tarihini öğrenebilir miyiz?

Mardin projesi, Mardin şehir merkezinde modern anlamda en büyük alışveriş merkezi ve modern konut projesi olarak faaliyet gösterecek. Bölgenin en önemli kentsel dönüşüm projesi olarak Sinanoğlu Grup tarafından geliştirilen gayrimenkul 1970’li yılların 100 konutluk Öğretmenler Sitesi’nin dönüşüm projesi olarak geliştiriliyor. Toplam 400 adet konut ile 30 bin metrekarelik kiralanabilir alana sahip olan proje akıllı bina konsepti ile güncel ihtiyaçları karşılamayı hedefliyor. Proje, tarihi Mardin ile Yenişehir bağlantı noktasında, merkez çarşı Ravza Caddesi ile komşu durumda. Toplam 62 bin 200 metrekarelik inşaat alanına sahip projenin 30 bin metrekarelik kiralanabilir alanı bulunuyor.  Migros, LC Waikiki, Koton, De Facto, Mavi, Flo, Tekzen Yapı Market’in yer alacağı AVM’nin açılış tarihi 2019 ilk çeyrek.

 

Hatay’ın ilk outlet projesini de Kurun Danışmanlık üstlendi.

Ottoman AVM ile gelişmeleri sizden dinleyebilir miyiz?

Hatay’ın ilk outlet projesi olarak faaliyete geçecek olan proje Antakya’nın yeni gelişme aksı içinde yer alıyor. Güngör Uydukent alanı içinde yer alan Ottoman AVM, yapılan pazar araştırmaları ve konsept değerlendirmelerine göre yıllık 60 milyon dolar büyüklüğündeki bir potansiyele hitap edecek. Araştırma sonuçlarına göre outlet ve sosyalleşme ile yeme içme konseptinin bir arada olması planlanan alışveriş merkezi aynı zamanda Hatay Bölge Hastanesi ile Ottoman Otel ile de komşu lokasyonda yer alıyor. Mimari ve ticari konseptin bölge potansiyeli ile perakende outlet mağazacılık standartlarına göre revize edilen proje bölgede rakiplerinden ayrışıyor. 128 bin metrekare inşaat alanına sahip olacak Ottoman AVM, 30 bin metrekarelik kiralanabilir alana sahip. AVM’nin açılış tarihini 2018 yılında öngörüyoruz.

 

Peki Burdur’un ilk AVM projesi hakkında bilgi alabilir miyiz?

Burdur projesi, Burdur’un ilk alışveriş merkezi olarak planlanıyor. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi kampüsü sınırları içinde planlanan alışveriş merkezi daha önce yapımına başlanan ve öğrenci çarşısı olarak planlanan tesisin Burdur’un ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilmesi ile gündeme geldi. MAKÜ günden güne gelişen akademik kadrosu ve fakülteleri ile bu yıl yaklaşık 30 bin öğrenciye hizmet verecek, üniversiteler arasında farklılaşma ve kampüste hizmet farklılaşmaları ile ön plana çıkıyor. Burdur’un 260 bin kişilik nüfusunun yanı sıra 30 bin kişilik üniversite öğrencileri ile Antalya’ya karayolu ile seyahat eden yaklaşık 5 milyon kişilik potansiyeli olan bir noktada geliştirilecek. Toplam 25 bin metrekarelik inşaat alanına sahip projede 16 bin metrekarelik kiralanabilir alan bulunuyor. 7 salonlu sineması bulunan AVM, 2018 yılında kapılarını açacak.

 

Turgutlu Alphard Çarşı yıl sonunda açılıyor

 

Turgutlu Alphard Çarşı projesi bu yıl sonuna dek hayata geçecek mi?

 

Turgutlu Alphard Çarşı, Turgutlu’nun şehir merkezinde konut ve alışveriş merkezi olarak geliştiriliyor. Turgutlu merkez çarşıya yakın, ana kavşak üzerinde ve fakülte karşısında geliştirilen projede 1+1 ve 2+1 konut ve ofis alanları bulunuyor. Toplam 24 bin metrekarelik inşaat alanına sahip proje, 10 bin metrekarelik kiralanabilir alana sahip. Migros, Defacto, Playpark Eğlence Merkezi bulunacak projenin bu yılın son çeyreğinde açılmasını planlıyoruz.

 

Doğu Anadolu Bölgesi’nin önemli ticari projelerinden biri olarak geliştirilen Bitlis Ticaret Merkezi projesinin çalışmaları ne durumda?

Bitlis Ticaret Merkezi projesi, Doğu Anadolu Bölgesi’nde Bitlis’in en önemli ticari projelerinden biri olarak geliştiriliyor. Bitlis Deresi ıslah çalışmaları kapsamında dere üzerindeki binaların yıkılması sebebiyle esnaflara alternatif bir ticari alan oluşturmak üzere 2013 yılında hazırlanan proje, 700 adet işyeri olarak planlanmış.  2017 yılı başından itibaren bölgesel anlamda hizmet verecek bir ticari alana dönüştürülerek bölgesel ihtiyaçların karşılanacağı ve buna uygun da altyapı ihtiyaçlarının tespit edilmesi amacıyla yaptığımız çalışmalarla bir renovasyon projesi geliştirdik. Bitlis merkez ve ilçelerinde yaptığımız pazar araştırmaları ve esnaflarla görüşmelerin neticesinde Bitlis dışından da ziyaretçilere hizmet verilmesi ve çevre yolunun merkez çarşıya olumsuz etkilerinin en aza indirilmesi amacıyla ticari ve mimari konseptte değişiklik önerilerinde bulunduk. Esnaf ve Sanatkarlar, Ticaret Odası ve ilgili sivil toplum örgütlerinin de görüşleri doğrultusunda el birliği ile geliştirilen proje uygulamaya alındı ve ana mağaza karması belirlendi. Bir şehrin kalbi olarak tanımladığımız esnafların çağdaş konfor şartlarında hizmet vermesi için, Bitlis ve çevresinin sosyal, ticari ve ekonomik ihtiyaçlarının karşılanması için hazırlanan 100 milyon TL değerindeki bu projeye katkıda bulunmak, evliyalar kenti olarak yüzlerce yıldır değerini kaybetmeyen Bitlis için çok önemli bir katma değer oluşturuyor. Projede aynen Kapalıçarşı modelinde olduğu gibi esnaf grupları bir araya toplanarak gruplanmış ve fonksiyonel mimari ve sirkülasyon analizleri vasıtasıyla çekim noktaları belirlendi. Ulusal markaların ve esnafların yanı sıra bir pazar yerinin de kurulacağı projede bölgesel el sanatları için de önemli bir açılım sağlanması planlandı. Bitlis Ticaret Merkezi projesi toplam 70 bin 200 metrekarelik inşaat alanına sahip. Ofis ve AVM bulunacak projede 30 bin metrekare kiralanabilir alan bulunuyor. Projenin 3 bin 500 metrekaresi eğlence merkezine ayrılmış durumda. Bitlis Ticaret Merkezi projesinin 2018’in ikinci yarısında açılmasını hedefliyoruz.

 

‘Bilimsel yaklaşımdan taviz vermiyoruz’

 

AVM projelerine başlarken hangi hassasiyetler üzerinde duruyorsunuz?

 

Rasyonel ve bilimsel yaklaşımlardan hiçbir şekilde taviz vermiyoruz. Bilgiyi tecrübelerimizle yorumlayıp doğru projelerin geliştirilmesine destek veriyoruz. Temelde dikkate aldığımız 6 önemli faktör bulunuyor:

 

Arsanın fiziki şartları; görünürlük, ulaşılabilirlik ve boyutları.Hedef kitle ve pazar araştırmaları ve rekabet analizleriMimari konsept planlama ve fonksiyonel analizlerMağaza karması ve ticari konsept analizleriKiracı analizleriYönetim modeli

 

AVM projesinin sorumluluğunu üstlendiğinizde yaptığınız çalışmaların başında neler yer alıyor?

İlk aşamada mutlaka ilk toplantımızı sahada, proje alanında yapıyoruz. Yatırımcının beklentisini irdeliyoruz. Eğer yatırımcı uygun ve proje alanı geliştirmeye müsait ise pazar araştırması yapmadan, hedef kitlenin ihtiyaçlarını, bariyerlerini, sosyo – ekonomik seviyesini irdelemeden yola çıkmıyoruz. Paralelinde fonksiyonel mimariyi de gözeterek ön konsepti ve kat planlarını ve ana mağaza yapılanmasını belirliyoruz. Pazar araştırması sonuçlarına göre ticari konsepti ve mağaza karması senaryolarını hazırlayıp ana perakendecilerle görüşmeler neticesinde fizibilite ve nakit akışını hazırlayıp tüm bu verileri yatırımcımızla birlikte masada değerlendiriyoruz.

 

 

AVM sektörünü değerlendirecek olursanız, sizce hangi konu başlıkları öne çıkıyor?

AVM sektöründe dönemsel olarak hep farklı aşamalar ön plana çıkmıştır. Güncel verilere bakıldığında artık bilimsel öngörülerin ve doğru pazar araştırmalarının en öncelikli konu başlığı olduğunu görüyoruz. Profesyonel gayrimenkul geliştirme dönemi, taşların yerine oturup, gayrimenkul geliştirmenin her aşamasındaki işin gereğini yaparak başarılı olma ve kazanma dönemi. Gayrimenkul geliştirme yönetimi olarak adlandırdığımız bu entegre çalışmada mutlaka her aşamadaki uzmanlığın gereklerini bilerek senkronize bir şekilde bunu yönetmek; kıt kaynakların heba olmasını engellemekle birlikte ‘fayda’yı da maksimize edecek bir yaklaşım sunuyoruz.

 

Kurun Europe, Orta ve Doğu Avrupa’ya hizmet verecek

 

Başarılı AVM’lerin en belirgin özelliklerinin müşterilerini iyi tanımaları olduğu dile getirilir. Peki, neden müşteriler iyi tanınmalı? Müşterisini iyi tanımak isteyen AVM neler yapmalı?

Pazar araştırmaları açılış öncesi ve sonrası dönemde tüketicilerin nabzını tutmak için çok önemli bir argümandır. Ancak burada şu hassas noktayı da vurgulamak gerekiyor; araştırma sonuçlarının yorumlanması ne kadar önemliyse araştırmada sorulacak sorular da o derece yapılması gereken çalışmalara yön vermektedir. ICSC’nin pazarlama ödülünü alan Avrupa’daki bir alışveriş merkezi 16-21 yaş aralığındaki ziyaretçi zayıflığını tespit ederek onlara uygun etkinlikleri planlaması sonucunda bu segmenti güçlendirerek önemli bir çalışmaya imza atmıştı. Yapılan her bir etkinliğin, kampanyanın sonuçlarını somut olarak belirlemenin ve buna göre planlamalar yapmanın önemi artık inkar edilemez bir argüman.

 

Önümüzdeki dönem ile ilgili projeleriniz hakkında bilgi alabilir miyiz?

Anadolu’ya baktığımızda Doğu Anadolu ile Kuzey ve Güney Doğu Anadolu bölgelerinde fırsatlar devam ediyor. Bu bölgelerdeki pazar henüz doygunluğa ulaşmadı. Batı Anadolu ve Akdeniz Bölgesi’nde orta ve küçük ölçekli lokal projelerin geliştirilmesine katkılarımız devam edecek. Tecrübelerimizi Avrupa’da da paylaşmak için Prag’da faaliyetlerine başlayan şirketimiz Kurun Europe vasıtasıyla Avrupa’daki yatırımcılara ve Türkiye’deki perakendecilerimize öncelikli olarak Orta ve Doğu Avrupa’da mağazalaşma imkanlarını geliştirmek üzere hizmetlerimizi yaygınlaştırıyoruz.

 

 

BITLIS TICARET MERKEZI ANA KONSEPTI TAMAMLANDI


Bölgesel bir alışveriş ve Eğlence Merkezi olarak planlanan Bitlis Ticaret Merkezinin renovasyon ve konsept Geliştirme çalışmaları tamamlandı

Yaklaşık  olarak 30.000 m2 kiralanabilir alana sahip olan Bitlis Ticaret Merkezi, bölgedeki  aileler, gençler ve çocukların yanı sıra turistler için de önemli bir cazibe merkezi olarak planlanıyor.

Öncelikle Ipekyolunun önemli bir geçiş noktasında yüzlerce yıllık  tecrübeye  sahip olan Bitlis esnafları için geliştirilen proje ile ziyaretçiler çağdaş ve hijyenik koşullarda hizmet alabilecekler.

Mardian Mall inşaatı hız kazandı


Mardin’in 30.000 m2 kiralanabilir alanı ile önde gelen markaları bünyesinde barındıracak olan Alışveriş Merkezi inşaatı hız kazandı.

Mardin Belediyesi ile Mardin Vilayet Binası arasında geliştirilen karma proje tüm bölgenin ihtiyaçlarını karşılamak üzere planlandı

 

Hatay’lıların beklediği Gastronomi Outlet ve Eğlence Konseptli Ottoman Alışveriş Merkezi için geri sayım başladı


Pazar Araştırmaları neticesinde Hatayın ihtiyacı olan; Eğlence,  Gastronomi ve Outlet konseptinde planlanan Ottoman Avm’de, şehrin  kalabalığı ve trafiğinden uzaklaşıp  huzur içinde lezzet, akılcı  alışveriş ve eğlence imkanları için yeni bir deneyim sunacağız.

 

 

 

Burdur’un Alışveriş ve Eğlence Merkezi için çalışmalar başladı


Burdur’da hizmet verecek olan Alışveriş  ve Eğlence merkezi için Pazar Araştırmaları ve Mimari konsept geliştirme  çalışmaları başladı.

Bu güne kadar Isparta ve Antalya üzerinden Alışveriş ve Sosyalleşme  ihtiyaçlarını  karşılayan Burdur’da yıllardır  beklenen tesisin planlama çalışmalarına hız verildi. Tesiste 7 salonlu ve son teknolojiye uygun olarak tamamlanan sinema salonları da hizmet verecek.

Bitlis Ticaret Merkezindeki çalışmalarımız hakkında Bitlis Valimizi bilgilendirdik.


Bitlis Dere Üstü ıslah projesi kapsamında geliştirilen  Bitlis Ticaret Merkezinin konsept geliştirme ve renovasyon analizleri hakkında ilgili birimler ile toplantı  öncesinde sahada tespit ve analizler yapıldı.

KURUN EUROPE Faaliyetlerine başladı


Alışveriş  Merkezleri Geliştirme Projelendirme Kiralama ve Yönetim konularında, kendi alanında en kapsamlı hizmet veren ve tüm Türkiye’nin yanı sıra Orta Asya ve Doğu Avrupa’dan sonra tüm  Avrupa’ya da açılan tek yerli sermayeli şirket olarak Kurun Europe Prag ofisinden hizmetlerine devam ediyor.

Kurun Europe, hizmet önceliğini Doğu Avrupa ve Orta Avrupa ile Balkanlara verecek…

Manisa Turgutlu Alphard Çarşı; De Facto ve Migros ile sözleşmelerini imzaladı


Kiralama ve geliştirme çalışmaları Kurun AVM Danışmanlık tarafından yürütülen Turgutlu Alphard Çarşı projesinin tamamlanma çalışmaları hızla sürüyor. Alphard Çarşı için Migros’tan sonra Defacto ile de el sıkışıldı.

 

LC Waikiki, Doğubayazıt AVM’de yerini aldıTürk moda perakendesinin lider markası LC Waikiki, Doğubayazıt AVM’de yerini aldı. Geliştirme ve kiralama danışmanlığı Kurun Danışmanlık tarafından yürütülen Doğubayazıt AVM, 2017 Haziran ayında kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Dogubayazit AVM, Kaymakamlığın yanında şehrin merkezinde yer almaktadır.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehirlerarası Otogar Renovasyon Konsept Projesi Başarı ile Tamamlandı


Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından  yapımı tamamlanan Otogar’ın lokasyon avantajı sebebiyle, otogar fonksiyonu yanında ticari alanların geliştirilmesi  için pazar araştırması, mimari ve ticari konsept geliştirme ve fizibilite  çalışmaları  tamamlandı.

6 YENİ AVM PROJESİNE KURUN İMZASI (AVM Dergi)


arasta-avm-640x512
Kurun Alışveriş Merkezleri (AVM) Danışmanlık, 6 yeni  AVM projesinin geliştirme, kiralama ve yönetim danışmanlığını üstlendi. Lüleburgaz, Doğubayazıt, Mardin, Turgutlu, Alanya ve Kazakistan’daki yeni AVM projelerine Kurun tarafından hizmet veriliyor.
Kurun Alışveriş Merkezleri Danışmanlık, sektörde başarılı projeler üretmeye devam ediyor. Kurun, son olarak 6 yeni projenin AVM geliştirme, kiralama ve yönetim danışmanlığını üstlendi. Lüleburgaz, Doğubayazıt, Mardin, Turgutlu, Alanya ve Kazakistan’daki AVM projeleri Kurun’a emanet edildi.

Sektördeki deneyimleriyle optimum çözümler sunan Kurun, son olarak 6 yeni AVM projesini yürütmeye başladı. Ata Gayrimenkul Geliştirme A.Ş.  ile ‘Ata Corner’ ların ilki olan Lüleburgaz projesi için danışmanlık sözleşmesi imzalayan Kurun, 15 bin metrekarelik AVM’nin hayata geçirilmesine katkı sağlayacak. Lüleburgaz merkezde bulunan AVM projesi, farklı mimarisi ve eğlence merkeziyle de dikkat çekiyor. Kurun, Lüleburgaz AVM projesine kiralama ve geliştirme danışmanlığı hizmeti verecek.

Kurun AVM Danışmanlık, Kazakistan’ın önde gelen şehirlerinde yer alan projelere de tasarım, konsept geliştirme, kiralama ve yönetim konularında hizmet vermeye devam ediyor.

mardin-avm
Kurun Alışveriş Merkezleri Danışmanlık, sektörde başarılı projeler üretmeye devam ediyor. Kurun, son olarak 6 yeni projenin AVM geliştirme, kiralama ve yönetim danışmanlığını üstlendi. Lüleburgaz, Doğubayazıt, Mardin, Turgutlu, Alanya ve Kazakistan’daki AVM projeleri Kurun’a emanet edildi.
Sektördeki deneyimleriyle optimum çözümler sunan Kurun, son olarak 6 yeni AVM projesini yürütmeye başladı. Ata Gayrimenkul Geliştirme A.Ş.  ile ‘Ata Corner’ ların ilki olan Lüleburgaz projesi için danışmanlık sözleşmesi imzalayan Kurun, 15 bin metrekarelik AVM’nin hayata geçirilmesine katkı sağlayacak. Lüleburgaz merkezde bulunan AVM projesi, farklı mimarisi ve eğlence merkeziyle de dikkat çekiyor. Kurun, Lüleburgaz AVM projesine kiralama ve geliştirme danışmanlığı hizmeti verecek.

Kurun AVM Danışmanlık, Kazakistan’ın önde gelen şehirlerinde yer alan projelere de tasarım, konsept geliştirme, kiralama ve yönetim konularında hizmet vermeye devam ediyor.

 

hakan-kurun-204x300

Kurun AVM Danışmanlık olarak 25 yıla yakın tecrübesiyle ülkemizde ve uluslararası platformda ilkleri ve yenilikleri gerçekleştirdiklerini belirten Hakan Kurun, özellikle Lüleburgaz’da farklı konseptlerde planlanan 2 alışveriş merkezinin gelecek yıl açılışını planladıklarını ifade etti. Hakan Kurun, Doğubayazıt AVM’nin, henüz bir AVM yatırımı bulunmayan Ağrı, Iğdır ve sınır bölgesinde olması sebebiyle İran’a da hitap edeceğini belirtiyor. Tarihin, kültürün, huzurun ve ticaretin kadim kenti olan Mardin’de Arasta AVM hem bölgesel ihtiyaçları hem de turizme hitap edecek şekilde planlandığını anlatan Hakan Kurun, “Mardin Arasta AVM, kapalı ve açık otoparkları ile, Mardin Kalesini ziyaret eden turistler için bir toplanma ve servis araçları ile tarihin içine dağılma merkezi olarak fonksiyon görecek ve yöresel esnafın da ürünlerini ve bölgenin kültürünü tanıttığı bir platform haline gelecektir”  diye konuştu.

(Mart 2016 )

Mardin Sinanoğlu Arasta Avm Ana Mağaza Yapısı belirlendi.


img15175_06062014111649

30.000 m2 kiralanabilir alanı ile Mardin Şehir Merkezinde geliştirilen Sinanoğlu Arasta Avm Bölgesel bir alışveriş merkezi olarak hizmet verecek.
2017 sonunda açılışı yapılacak olan AVM önde gelen ulusal ve uluslararası markalara ev sahipliği yapıyor.

(Görsel temsilidir)

Lüleburgaz Avm inşaatı başladı.


images
Trakya’nın önemli ticari potansiyellerinden birini barındıran Lüleburgaz artık İstanbul Caddesindeki trafik yoğunluğuna alternatif olarak geliştirilen yeni ticari merkezine kavuşuyor.
15.000 metrekarenin üzerinde bir ticari alana sahip olan Lüleburgaz AVM, 2017 yılında açılışını yapacak.

Doğubayazıt AVM 700.000 kişiye hizmet verecek…


20160312_142652_resized20160312_124012_resized

20160312_123507_resized 2017 yılında açılışı yapılacak olan Doğubayazıt AVM aynı zamanda Iran sınır kapısı vasıtasıyla alışveriş ve Kültür turizminin önemli bir merkezi olarak hizmet verecek.
Kaba insaati tamamlanan avm bu yıl sonuna kadar donatılarak 2017 baharında hizmete hazır hale gelecek.

Ağrı,  Iğdır  ve Iranı da etki alanına alacak olan Doğubayazıt  AVM Bölgenin sosyal ve ticari ihtiyaçlarına uygun olarak geliştiriliyor.

AVM şehir  merkezinde, en önemli ticari merkezde ve hükümet konağı  ile komşu lokasyonda yer alıyor.

Diyarbakir Karma Kullanımlı Proje hazırlıkları başladı


Alt1_2Konsept çalışması tamamlanan Karma Kullanımlı (mixed use ) projenin ana mağazaları belirlenmeye başladı.

 

Çek Cumhuriyeti, Prag’da Gayrimenkul Geliştirme Çalışmaları devam ediyor


prg

Altın Şehir, Prag’da tarihi gayrimenkul geliştirme ve dönüşüm çalışmaları için hazırlıklar tamamlanıyor.

Merkezi konumu ile Prag 5 bölgesinde geliştirilecek olan gayrimenkul için mimari konsept ve ön fizibilite çalışmaları tamamlandı.